Akıllı ev nedir?

     Akıllı ev, güvenli ve konforlu yaşam demek...

 

Markalı konut projeleriyle birlikte her geçen gün daha da çok tercih edilen akıllı evler, yaşam alanlarında konforu artırıyor. Peki akıllı ev nedir? Teknolojinin daha donanımlı bir ev hayatı için kullanıldığı akıllı evlerin sağladığı avantajlar neler?

 

 

Akıllı ev, konforlu yaşam!

Evinizde yaşamınızı sürdürürken günlük rutinlerinize dair tüm ihtiyaçlarınızın tek bir merkezden kontrol edildiği evler “akıllı ev” olarak tanımlanıyor. Aydınlatmadan ısınmaya, elektronik eşyalardan perdelerin açılıp kapanmasına kadar her şeyi tek elden yönetebiliyorsunuz. Yapmanız gereken, akıllı ev senaryonuzu oluşturmak ve yönetmek.

 

 

Akıllı evin faydaları 

Akıllı ev sistemlerine her zaman, dilediğiniz yerden erişebiliyor, kurduğunuz senaryoyu uzaktan da kontrol edebiliyorsunuz. Kontrol etmek için ihtiyacınız olan bir bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon.

Konforlu bir yaşamı sunan akıllı evlerde, aynı zamanda enerji tasarrufu sağlanıyor. Daha da önemlisi evinizin güvenliği endişe alanınız dışına çıkıyor. Hırsızlık, gaz kaçağı, deprem gibi durumlarda akıllı evler öncesinde farkına varıyor ve tedbir alıyor. 

 

 

 

Görüntülü Diyafon Sistemleri

 

Görüntülü Diafon Sistemleri apartman ve sitelere yönelik uygulamaları yapılan sesli ve görüntülü konuşma sağlayan bina diafon sistemlerinin genel bir adıdır. Görüntülü Diafon Sistemleri özellikle apartman ve sitelere yönelik uygulanmaktadır. Bunun yanısıara bireysel olarak villa ve işyerleri için uygulanan ürünlerde mevcuttur. Ofis ve işyerlerinde güvenliğin sağlanması ve ofis içinden gelen kişinin tespiti için kullanılmaktadır.

Günümüzde inşaat projelerinin genelinde Görüntülü Diafon Sistemleri tercih edilmektedir. Özellikle site ve toplu alanlarda bulunan konutlarda tercih edilen görüntülü diafon sistemleri sosyal tesislerle görüşebilme, güvenlik ile görüşebilme ve daireler arası görüşme özellikleriyle inşaat sektöründe tercih edilen ürünler arasındadır.

Görüntülü diafon sistemleri ekran boyutları ve ürün özelliklerine göre fiyat farklılığı bulunmaktadır. Görüntülü diafon konuşma sistemlerinde 2,5” ekran boyutundan 7” ekran boyutuna göre farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra daireler arası görüşme, bloklar arası, güvenlik ile görüşme vb. sosyal tesislerle görüşme sağlanabilmektedir.

Görüntülü diafon sistemleri daire içi monitörler, zil paneli, güç kaynakları gibi birçok unsurun beraber çalışması ile görüşme ve konuşma yapılabilmektedir.

Görüntülü diafon sistemi hakkında geniş ve detaylı bilgi fiyat ve fiyatları hakkında firmamızdan bilgi alabilir, apartman ve sitelere yönelik çözümlerimiz için ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz.

 

Ad Soyad *
Email*
Tel
Mesaj